Matematyka Innego Wymiaru

W roku szkolnym 2011/2012 i 2012/2013 w Społecznej Szkole Podstawowej nr 5 STO oraz Społecznym Gimnazjum nr 5 STO w Krakowie realizowany jest projekt "Matematyka Innego Wymiaru". Projekt współfinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach programu "Kapitał Ludzki". Priorytet 3. - Wysoka jakość systemu oświaty. Działanie 3. 3. - Poprawa jakości kształcenia. Poddziałanie 3. 3. 4. Modernizacja treści i metod kształcenia. Projekt zakłada poszerzenie wiedzy uczniów w dziedzinie matematyki, wprowadza zagadnienia z zakresu historii matematyki, wprowadza mało znane umiejętności np. sztukę szybkiego liczenia, zachęca uczniów do rozwiązywania problemów matematycznych, odkrywa efektywne narzędzia rozwiązywania problemów, rozwija wyobraźnię i uczy logicznego myślenia. Projekt w szkole koordynowany jest przez nauczycielkę matematyki – mgr Janinę Dziedzic.
Więcej informacji na stronie: www.matematykainnegowymiaru.pl