Odblaskowa szkoła

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 5 STO przystąpiła we wrześniu roku szkolnego 2011/2012 do II edycji konkursu "Odblaskowa szkoła" zorganizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Naczelnym celem konkursu było wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe, które ratują im niejednokrotnie zdrowie a nawet życie. Czas trwania konkursu był krótki, bo od września do pierwszej połowy listopada, ale bardzo intensywny. Uczniowie mogli nie tylko sprawdzić, ale i rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności związane z poruszaniem się po drodze dzięki zajęciom dodatkowym, gdzie oglądając kreskówki tematyczne zdobywali cenną wiedzę, ale także dzięki panu Jerzemu Filipczukowi, który przygotował fantastyczne warsztaty z "autochodzikiem". Starsi uczniowie opracowali regulaminy "Bezpiecznie i z kulturą na przerwie" oraz "Bezpiecznie w drodze do i ze szkoły" oraz gazetki, a młodsi plakaty. Odbył się również konkurs plastyczny.
Program w szkole koordynowała nauczycielka kształcenia zintegrowanego mgr Renata Płaziak.

Zobacz zdjęcia z warsztatów (03.11.2011)
Zobacz zdjęcia z warsztatów (18.10.2011)