Program Edukacyjno – Terapeutyczny "Ortograffiti"

W Społecznej Szkole Podstawowej nr 5 STO i Społecznym Gimnazjum nr 5 STO w Krakowie w sześciu ostatnich latach realizowany jest projekt przygotowany przez Wydawnictwo Operon "Ortograffiti". Jest to projekt edukacyjno – terapeutyczny przeznaczony dla uczniów z dysleksją rozwojową. Zakłada pracę indywidualną z uczniami w oparciu o gotowe zeszyty ćwiczeń "Ortografitti". Uczniowie wykonują ćwiczenia, a nauczyciel polonista sprawdza je i udziela wskazówek do dalszej pracy. Program jest realizowany wspólnie z Polskim Towarzystwem Dysleksji. Wsparcie merytoryczne otrzymują nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele uczestniczący w projekcie. Na terenie szkoły projekt koordynuje nauczycielka języka polskiego mgr Beata Mosz.
Więcej informacji na stronie: www.ortograffiti.pl