Uniwersytet Dzieci

Czy wszystkie zwierzęta widzą tak samo?
W poniedziałek, 7 listopada, uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w lekcji realizowanej w oparciu o scenariusz z Uniwersytetu Dzieci. Temat zajęć to: „Czy wszystkie zwierzęta widzą tak samo?” Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób widzą świat poszczególne gatunki zwierząt i owadów. Przekonali się, że nie wszyscy ludzie widzą takie same kolory. Podczas projekcji filmu pierwszoklasiści poznali iluzje optyczne, a także odkryli jakie złudzenia wykorzystują zwierzęta do ochrony przed drapieżnikami.

Jak wydobywa się emocje?
Kolejna przygoda z profesorem Szkiełko za nami. We wtorek, 14 marca, pierwszoklasiści uczestniczyli w kolejnych zajęciach realizowanych według scenariusza z Uniwersytetu Dzieci. Tym razem musieliśmy przejść Kopalnię Talentów szukając po drodze odpowiedzi na pytanie postawione w temacie, czyli: "Jak wydobywa się emocje?" Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób rozpoznać emocje pozytywne i negatywne oraz, że ukrywanie emocji może prowadzić do konfliktów i nieporozumień. Na koniec zajęć każdy mógł wyrazić swoje emocje poprzez ruch, ekspresję plastyczną czy grę na instrumencie.

Jeszcze o emocjach
We wtorek, 7 marca, klasa 1 szkoły podstawowej rozpoczęła swoją przygodę z Profesorem Szkiełko i jego pomocnikami. „Lekcje z klasą” to projekt Fundacji Uniwersytetu Dzieci w oparciu o scenariusze lekcji. Zakłada on realizację sześciu tematów. Pierwszy nosił tytuł: Jak ludzie przeżywają emocje? Po obejrzeniu filmu uczniowie zaczęli zastanawiać się jakie emocje towarzyszą nam na co dzień. Każdy mógł przekonać się na własnej skórze, że ludzie w różny sposób odczuwają i przeżywają te same sytuacje. Na koniec dzieci przeprowadziły między sobą rozmowy i dowiedziały, co mogą zrobić, kiedy ktoś z nich jest smutny. Kolejna przygoda czeka nas w Kopalni Talentów.