Zajęcia plastyczne

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W ZSS NR 5

"Staraj się pokazać to, czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył."
Robert Bresson

Warsztaty prowadzone są w dwóch grupach po dwie godziny.

Pierwsza grupa dla starszych dzieci i młodzieży gimnazjalnej w poniedziałki od 15.10 do16.40.

Druga grupa dla klas młodszych we wtorek od 14.15 do 16.00

Uczniowie uczą się nie tylko patrzeć ale i zauważać. Bawią się i eksperymentują. Poznają techniki fotografowania, sposoby kadrowania, stosowania metody trójpodziału i wiele innych zagadnień, które pomagają im w zrobieniu dobrego zdjęcia. Chodzimy w plenery a w deszczowe dni tworzymy własne atelier ze statywami, draperiami, dyfuzorami i reflektorami dzięki którym uczniowie uczą się wykonywać zdjęcia studyjne. Ponadto zapoznają się z programami graficznym do obróbki zdjęć min. Adobe Photoshop. Nie są wymagane lustrzanki ponieważ uczniowie na tym etapie ich nie potrzebują. Dobre zdjęcie pod względem ciekawego ujęcia i kadru można także zrobić smartfonem, lecz jeśli uczniowie chcą, uczą się na mojej lustrzance Canona, którą udostępniam na zajęciach.

Warsztaty fotograficzne prowadzone są w naszej szkole od dwóch lat i mamy już pierwsze sukcesy . Uczennica naszej szkoły i uczestniczka warsztatów Agata Marek z kl.1G zdobyła w 2015 roku I MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Tęcza – Foto”. GRATULACJE!

Wszystkie przedstawione tu fotografie są własnością uczniów i podlegają ochronie praw autorskich.

Zapraszam do obejrzenia galerii.

mgr Bożena Giza

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

PLASTYKA

"SZTUKA - to umiejętność pokazania zwykłych rzeczy w sposób niezwykły."

To przedstawienie sprawia, że patrzymy na przedmiot w zupełnie inny sposób. Sztuka - to umiejętność odbioru i wyrażenia treści wszystkimi zmysłami za pomocą środków plastycznych. To nauka patrzenia, a "patrzeć" i "widzieć" to nie to samo.

W naszej szkole lekcje plastyki mają za zadanie nauczyć uczniów nie tylko umiejętności manualnych, technik plastycznych, historii sztuki ale również uwrażliwić na piękno otaczającego świata.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii prac uczniów.